Szukaj na stronie

Specjalistyczny Sprzęt Ratowniczy i Techniczny

Kuchnia polowa zabudowana w kontenerze ISO

Drukuj
Kuchnia polowa zabudowana w standardowym 20 stopowym kontenerze ISO /dł. 6058 x szer. 2438 x wys. 2590 mm/.
kuchnia2
kuchnia2a
kuchnia2ctr
kuchnia2dotw
Szczegóły produktu

Kuchnia polowa zabudowana w standardowym 20 stopowym kontenerze ISO /dł. 6058 x szer. 2438 x wys. 2590 mm/. Kompletny zestaw wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia umożliwiające wydawanie ciągłe posiłków (kuchnia palnikowa, stół, zlewozmywak, lodówka, zestaw naczyń, itd.) . Kontener posiada wysuwane podczas pracy elementy ścian umożliwiający zwiększenie przestrzeni użytkowej wewnątrz. Podczas transportu element ten jest chowany w obrys kontenera. Zestaw umożliwia wydawanie około 300-500 posiłków na godzinę. Kontener może być transportowany i załadowany i rozładowany na wszystkie nośniki przystosowane do transportu kontenerów ISO. Tym samym możliwy jest transport morski, lądowy i lotniczy. Kontener może być wyposażony w urządzenie samowyładowcze.


Schemat wnętrza kontenera przygotowanego do transportu (góra) oraz przygotowanego do pracy (dół)

 

•Drzwi z aluminium, okna z bezpiecznego szkła i zabezpieczeniem drzwi.
•Wejście dla personelu od frontu , naprzeciwko wejścia znajduje się okno do dystrybucji 
•Wentylator w postaci otwieranego  świetlika na dachu 
•Aluminiowa podłoga, antypoślizgowa, wodoodporna z ruchomymi elementami do ewentualnego rozszerzenia lub zamknięcia. 
•Może być używany na przyczepie lub bezpośrednio na ziemi
•Dodatkowe schodki i platformy wejściowe
•zasilanie elektryczne od 230 V (źródło zewnętrzne 380V na życzenie)
•Wewnętrzny panel sterowania elektrycznego dla oddziałów zewnętrznych i urządzeń zabezpieczających,  zgodny z obowiązującymi przepisami i normami
•Zewnętrzny panel wewnętrznej dystrybucji gazu,  zgodnie z  aktualnie obowiązującymi normami i przepisami,
•Zbiornik w dachu o pojemności  400 litrów wody pitnej (rezerwa wody).
•Może być dostarczany z kompletną instalacją elektryczną na życzenie (wymagania ≈ 120 KW).
•System uziemienia z przyłączem.
•Wymagany czas na ustawienie – ok. 1 godzina dla przeszkolonego personelu
•System sanitarny z pompą zbiornika wyrównawczego, do "autonomicznego" działania, nawet podczas zewnętrznego zasilnia zbiornika
•Sprzęt połączenia gazowego z zewnątrz (przewód gazowy i kolektor mogą być zdemontowane).
•WYPOSAŻENIE:
•piec konwekcyjny, głęboki rondel, patelnia  Bratt, piec z 4 palnikami, rondel; blaty i ławki z szufladami, lodówka szafki, okap kuchenny,
•zlewozmywak z dwiema komorami, podgrzewacz wody, szafy ścienne, półki i neutralne jednostki łączące; mobilny składany stolik, blat do zewnętrznej dystrybucji
 
 
Systemy Officine Stefanuto produkowane są, zależnie od wielkości, w całości z aluminium, bądź też z aluminium na konstrukcji stalowej. 
Materiały i szczególnie technologie produkcji dają gwarancję, że jest to produkt, który może służyć użytkownikowi przez kilkadziesiąt lat, bez zmian w komforcie użytkowania. 
Ściany są wykonane z dwóch pokryw aluminium (zewnętrznej i wewnętrznej), łączących się na wszystkich spojeniach w sposób obły, tworzących jednolita pokrywę, co całkowicie uniemożliwia jakiekolwiek rozszczelnienie. 
Te konstrukcje nie przeciekają, nie przepuszczają pyłów, nie ulegają korozji, a izolacja zapewnia komfortowe użytkowanie w temperaturach od – 50C do +50C. 
Zdały swój egzamin i w warunkach arktycznych i w skrajnie wysokich temperaturach. Użytkowane są  przez wszystkie znane organizacje od Sił Zbrojnych (łącznie z wykorzystaniem w  warunkach klimatu Afganistanu) po Czerwony Krzyż, ONZ i Sztaby Kryzysowe różnych krajów. 
Rodzaj materiału powoduje, że są one znacznie lżejsze niż ich w pełni stalowych odpowiedników, łatwiejsze więc w transporcie i użytkowaniu. 
Transportowane mogą być na przyczepach, przyczepkach (mniejsze konstrukcje ze względu na swoją wagę mogą być transportowane na przyczepach ciągniętych przez samochody terenowe), i klasycznie na samochodach ciężarowych. Przenosić je można  poprzez system hakowy, przewozić na wózkach widłowych, 
Mogą być stawiane uwalniając pojazdy transportujące i rozszerzane na podłożu (także nierównym), na terenach podmokłych, ale także użytkowane łącznie z rozszerzaniem na pojazdach czy na przyczepach.  
Części rozszerzalne może rozłożyć bez wysiłku jedna osoba zależnie od modelu w ciągu od kilkudziesięciu sekund do kilku minut. Podłączenie wszystkich mediów w części rozszerzalnej do głównego systemu dokonuję się za pomocą jednego podłącza.
Każdy projekt i realizacja mogą być zindywidualizowane i przygotowane zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami zamawiającego.
Oferowane systemy mogą być w pełni wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, wyposażone częściowo lub przygotowane do umieszczenia wyposażenia, które jest w posiadaniu zamawiającego.
Kontenery można łączyć. Możemy też tworzyć, zgodnie z potrzebami, zintegrowane systemy wieloelementowe z kontenerów, namiotów, kabin i in.