Szukaj na stronie

Specjalistyczny Sprzęt Ratowniczy i Techniczny

Mobilna dwukontenerowa kuchnia polowa 3

Drukuj
Zestaw kuchni polowej zabudowanej na dwóch kontenerach o wymiarach 5,00 x 2,40 m każdy. Pojedynczy kontener może być transportowany na standardowej przyczepie o ładowności DMC 3500 kg
kuchnia-1
kuchnia-1a
Szczegóły produktu

Zestaw kuchni polowej zabudowanej na dwóch kontenerach o wymiarach 5,00 x 2,40 m każdy. Pojedynczy kontener może być transportowany na standardowej przyczepie o ładowności DMC 3500 kg. Kompletny zestaw wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia umożliwiające wydawanie ciągłe posiłków (kuchnia palnikowa, stół, zlewozmywak, lodówka, zestaw naczyń, itd.) Kontener posiada wysuwane podczas pracy elementy ścian bocznych z oknami. Podczas transportu elementy te są chowane w obrys kontenera. Zestaw umożliwia wydawanie około 350 porcji na godzinę. Kontener wspomagający jest podzielony na dwie części. W pierwszej części jest zestaw kuchenny wraz z blatem, lodówką i zamrażarką, zlewozmywakiem i półkami. W drugiej części znajdują się elementy służące do połączenia w jeden ciąg z kontenerem głównym. Poszczególne moduły kontenerowe mogą także pracować oddzielnie. Podczas pracy zestaw może znajdować się na przyczepie transportowej lub bezpośrednio na ziemi. Kontenery wyposażone są uchwyty do dźwigu.

 

 

•Rozmiar w stanie zamkniętym:  2 kontenery: długość 5000  x szerokość 2400 x wysokość 2300 każdy
• przybliżona waga ok. 2200 kilogramy (po uwzględnieniu proponowanego wyposażenia).
•Solidna konstrukcja nośna z kształtowników aluminiowych uformowanych w L,
•Podłoga ze stali nierdzewnej, antypoślizgowa, wodoodporna.
•Ściany osłonowe z płyt warstwowych10/10 z podwójnych blach aluminiowych pokryte 40mm poliuretanu / izolacja z polistyrenu
•Drzwi z aluminium z zabezpieczeniem, okna z bezpiecznego szkła
•Wejście dla personelu na krótszym boku, oddzielone od obszaru dystrybucji.
•niezależne zasilanie elektryczne z zewnętrznego źródła V. 220 (400 V na życzenie), lub "most" łączący między dwoma modułami.
•Jednostka obejmuje sprzęt, odpowiednio:
• piec konwekcyjny  z 6 kratkami, 2 rondle  60 l z koszami; 
•Piec statyczny z 4 palnikami; patelnia Bratt; pojedyncza patelnia; blaty, okap kuchenny, szafki ścienne i urządzenia pomocnicze. 
•lodówka, zamrażarka, zlewozmywak 1600,  blaty robocze, szafki ścienne, półki i sprzęt pomocniczy, wyświetlacz temperatury sterowania.
•zmywarka do naczyń, półki 
•System sanitarny z pompą zbiornika wyrównawczego, do "autonomicznego" lub zintegrowanego działania między dwa moduły.
•System uziemienia z przyłączem
•Wydajność: przygotowanie i dystrybucja ok. 300-400 posiłków / godziny do pełnego menu
•Zewnętrzny panel wewnętrznej dystrybucji gazu,  zgodnie z  aktualnie obowiązującymi normami i przepisami, 
•Panel sterowania elektrycznego dla elementów zewnętrznych i urządzeń bezpieczeństwa na zewnętrznej ścianie,  zgodnie z  aktualnie obowiązującymi normami i przepisami;
•Wymagany czas na ustawienie : ok. 1,5 h dla przeszkolonego personelu
 
 
Systemy Officine Stefanuto produkowane są, zależnie od wielkości, w całości z aluminium, bądź też z aluminium na konstrukcji stalowej. 
Materiały i szczególnie technologie produkcji dają gwarancję, że jest to produkt, który może służyć użytkownikowi przez kilkadziesiąt lat, bez zmian w komforcie użytkowania. 
Ściany są wykonane z dwóch pokryw aluminium (zewnętrznej i wewnętrznej), łączących się na wszystkich spojeniach w sposób obły, tworzących jednolita pokrywę, co całkowicie uniemożliwia jakiekolwiek rozszczelnienie. 
Te konstrukcje nie przeciekają, nie przepuszczają pyłów, nie ulegają korozji, a izolacja zapewnia komfortowe użytkowanie w temperaturach od – 50C do +50C. 
Zdały swój egzamin i w warunkach arktycznych i w skrajnie wysokich temperaturach. Użytkowane są  przez wszystkie znane organizacje od Sił Zbrojnych (łącznie z wykorzystaniem w  warunkach klimatu Afganistanu) po Czerwony Krzyż, ONZ i Sztaby Kryzysowe różnych krajów. 
Rodzaj materiału powoduje, że są one znacznie lżejsze niż ich w pełni stalowych odpowiedników, łatwiejsze więc w transporcie i użytkowaniu. 
Transportowane mogą być na przyczepach, przyczepkach (mniejsze konstrukcje ze względu na swoją wagę mogą być transportowane na przyczepach ciągniętych przez samochody terenowe), i klasycznie na samochodach ciężarowych. Przenosić je można  poprzez system hakowy, przewozić na wózkach widłowych, 
Mogą być stawiane uwalniając pojazdy transportujące i rozszerzane na podłożu (także nierównym), na terenach podmokłych, ale także użytkowane łącznie z rozszerzaniem na pojazdach czy na przyczepach.  
Części rozszerzalne może rozłożyć bez wysiłku jedna osoba zależnie od modelu w ciągu od kilkudziesięciu sekund do kilku minut. Podłączenie wszystkich mediów w części rozszerzalnej do głównego systemu dokonuję się za pomocą jednego podłącza.
Każdy projekt i realizacja mogą być zindywidualizowane i przygotowane zgodnie ze szczegółowymi wymaganiami zamawiającego.
Oferowane systemy mogą być w pełni wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, wyposażone częściowo lub przygotowane do umieszczenia wyposażenia, które jest w posiadaniu zamawiającego.
Kontenery można łączyć. Możemy też tworzyć, zgodnie z potrzebami, zintegrowane systemy wieloelementowe z kontenerów, namiotów, kabin i in.